Ogłoszenia parafialne
niedziela, 13 października 2019 r.


1. W dzisiejszym XIX Dniu Papieskim wspieramy finansowo Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z myślą o stypendiach dla utalentowanej młodzieży z małych miejscowości. Bóg zapłać za każdą ofiarę składaną do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. Zapraszamy na październikowe nabożeństwo fatimskie, na godz. 18.00, jeszcze dzisiejszego wieczoru. Przyjdźmy na nie ze świecami i lampionami.

3. Dziękujemy wszystkim osobom, które zgłosiły się do chóru parafialnego. Na dzień dzisiejszy jest to grupa 24 parafianek i parafian. Pierwsze spotkanie kandydatów do chóru w piątek, 18 października, o godz. 18.30, w kościele.

4. W najbliższą niedzielę rusza w naszej makowskiej parafii kolejna inicjatywa wiernych świeckich, którą jest parafialne KINO młodzieżowe. Na pierwszy seans dnia 20 października zapraszamy do sali parafialnej na godz. 18.40 młodzież od 15 roku życia wzwyż.

5. Bóg zapłać za ofiary przekazane na ogrzewanie kościoła, jakie w minionym tygodniu wpłynęły od mieszkańców:
– ulicy Sportowej i Granicznej w Krężcach – 240 zł.
– ulicy Źródlanej i Podgajnej w Słomkowie – 210 zł.
– ulicy Borowiny w Słomkowie – 100 zł.
– ulicy Kasztanowej w Makowie – 210 zł.
– ulicy Górskiej 18, 20 i 20a w Makowie – 50 zł.
– ulicy Brzosty w Makowie – 820 zł.
Dąbrowic od torów do końca wsi – 1175 zł.
Świętych LasekGórka, Łuby, Po szosie – 740 zł.
Świętych NowakówKolonia – 200 zł.

6. Ze względu na duże zainteresowanie pielgrzymką do Gidel i na Jasną Górę (do dziś zapisało się już 70 osób) zamówiliśmy drugi autokar, by mogli pojechać wszyscy chętni. W związku z tym jest jeszcze 15 dodatkowych miejsc wolnych na wyjazd.

niedziela, 6 października 2019 r.


1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedziele o godz. 18.00. W dniu jutrzejszym modlitwę różańcową w naszym kościele poprowadzą państwo Piziorscy od Różańca Rodziców z Grodziska Mazowieckiego.

2. W środę, 9 października, odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania (młodzież klas VII i VIII) wraz z rodzicami. Spotkanie rozpocznie się w kościele o godz. 19.00.

3. W niedzielę, 13 października, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00 drugie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, natomiast po Mszy wieczornej, o godz. 18.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.

4. Dziś o godz. 15.00 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krężcach rozpocznie się I Dzień Otwarty Różańca Świętego.

5. Bóg zapłać za ofiary pieniężne przekazane na ogrzewanie kościoła. Po mieszkańcach ulicy Górskiej w Makowie oraz ulicy Głównej, Strażackiej, Źródlanej w Krężcach, ofiarę taką złożyli: mieszkańcy ulicy Zagajnej i Dworskiej z Makowa Kolonii – 320 zł; mieszkańcy Dąbrowic pod lasem – 360 zł i Makowa, ulicy Głównej – 1075 zł.

6. Od dzisiejszej niedzieli przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej zgłoszenia do modlitwy wypominek rocznych.

7. Przedwczoraj odbył się pogrzeb + Patryka Rzadkiewicza. W jego intencji odmówmy: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

niedziela, 29 września 2019 r.


1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną zbieraną w minioną niedzielę. Ofiarowaliście łącznie 9195 złotych.

2. Na ręce Pana Prezesa Jana Wacha dziękujemy Zarządowi Przedsiębiorstwu EL-IN Sp. z o.o. za wsparcie finansowe na cele naszych parafialnych inwestycji. Bóg zapłać za ofiarność.

3. Serdeczne podziękowanie dla mieszkańców ul Górskiej w Makowie za datek z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła, w łącznej kwocie 400 złotych.

4. Od jutra można zamawiać intencje mszalne na rok 2020. W tym roku (podobnie jak rok temu) mając na względzie naszych bliźnich, będących w kolejce za nami, zamawiamy jednorazowo maksymalnie 3 intencje, z czego nie więcej niż 2 niedzielne. Zapisy rozpoczną się w poniedziałek o godz. 6.30 w nowej sali parafialnej. We wtorek dalszy ciąg zapisów od godz. 8.00.

5. Pojutrze pierwszy dzień października. Zapraszamy zatem do wspólnego odmawiania różańca. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30, bezpośrednio po pierwszej Mszy św., a przed kolejną, główną Mszą św. danego dnia. W niedziele nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00, po Mszy wieczornej.

6. W najbliższy piątek 4 października, pierwszy piątek miesiąca. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odmówiona na zakończenie nabożeństwa różańcowego.

7. Koło Różańca Świętego pw. św. Moniki w Krężcach zaprasza na I Dzień Różańca Świętego, czyli na spotkanie o charakterze integracyjno-modlitewnym, które rozpocznie się w niedzielę, 6 października, o godz. 15.00, w sali OSP w Krężcach. Program Dnia Różańca zamieszczony jest w gablocie ogłoszeniowej oraz na parafialnej stronie internetowej w zakładce AKTUALNOŚCI.

8. Już dziś informujemy, że 7 października, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, różaniec o godz. 16.30 poprowadzą Dorota i Robert Piziorscy. Będzie to dokładnie w 1. rocznicę ich pamiętnego przyjazdu do naszej parafii i dania naszej wspólnocie pięknego świadectwa o Różańcu Rodziców.

9. Informujemy również, że od października czytania w czasie trwania Eucharystii czytać będzie większa niż dotychczas ilość wiernych świeckich, według ustalonego przez nich porządku.

10. Dziękuję osobom, które zgłosiły chęć śpiewania w chórze parafialnym. Na chwilę obecną zadeklarowało się imiennie już kilkanaście osób. Na Parafian, którzy być może zastanawiają się nad dołączeniem do powstającego chóru, wahają się i nie mogą podjąć decyzji czekamy jeszcze ten tydzień. Zapraszamy.

11. W miniony czwartek zmarła + Teresa Zatorska z Makowa. Pogrzeb odbędzie się jutro, o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

niedziela, 22 września 2019 r.


1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę inwestycyjną. W tym miejscu podziękowanie Panu Danielowi Osadowskiemu z Woli Makowskiej, który jako pierwszy odpowiedział na naszą prośbę dokonując wpłaty na nasze parafialne konto.

2. Bóg zapłać narzeczonym za udział w pierwszym spotkaniu kursu przedmałżeńskiego (zgłosiło się trzydzieści osób). Już w najbliższy piątek, 27 września, o godz. 19.00 spotkanie z panią Agnieszką Napiórkowską (spotkanie w nowej sali parafialnej).

3. W najbliższą sobotę, 28 września, w Domaniewicach, po raz kolejny spotkają się Koła Żywego Różańca z diecezji łowickiej. W zakrystii można się już na ten wyjazd zapisywać u ks. Jakuba. Odjazd autokaru w sobotę o godz. 9.00. Koszt – 10 zł od osoby.

4. Również w najbliższą sobotę, o godz. 15.00, Msza Święta w intencji złotych Jubilatów obchodzących 50. rocznicę ślubu.

5. W odpowiedzi na liczne zapytania informujemy, że intencje na przyszły rok będzie można zamawiać od poniedziałku, 30 września. W najbliższą niedzielę podamy bliższe informacje.

6. W związku z inicjatywą oddolną niektórych Parafian chcemy się zorientować, ile osób w parafii byłoby chętnych i gotowych do utworzenia chóru parafialnego. Osoby takie, kobiety oraz mężczyzn, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.

7. W dniu dzisiejszym swe imieniny świętują Tomaszowie. Z tej racji dla Pana Kościelnego i Pana Kucharza życzenia wielu łask bożych, sił duchowych, fizycznych i zdrowia, a przy okazji publiczne podziękowanie za posługę na rzecz naszej parafii. W intencji Solenizantów: Pod Twoją obronę…

niedziela, 15 września 2019 r.


1. W dniu jutrzejszym po kilkumiesięcznej przerwie ustawiane będą dzwony kościelne na określone godziny dnia. Jeśli zatem po godz. 18.00 będziemy trochę dzwonić „w cały świat” 😊, to prosimy się nie zamartwiać i nie myśleć, że coś się stało.

2. Bóg zapłać ofiarodawcom za ufundowanie kwiatów przed obrazem Matki Bożej i przed obrazem św. Józefa.

3. W piątek, 20 września, o godz. 19.00, w kościele odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.

4. Za tydzień, 22 września, po Mszy o godz. 12.00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej.

5. Przygotowujemy się do sezonu grzewczego. Informujemy, że ze względu na zużycie starej części systemu byliśmy zmuszeni do zakupu nowego kosza zespołu podającego. Kosztowało to nas 5400 złotych.

6. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w przyszłą niedzielę, 22 września zebrana zostanie pierwsza „taca inwestycyjna”.

7. Od tego tygodnia godziny otwarcia kancelarii parafialnej we wtorki i czwartki zostają przesunięte o pół godziny. Tak więc we wtorki i czwartki zapraszamy do kancelarii parafialnej w godz. 18.30 – 19.30.
W soboty kancelaria parafialna otwarta bez zmian, czyli w godz. 11.00-12.00.

8. W minioną środę odbył się pogrzeb + Stanisława WÓJTA z Makowa-Kolonii. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

niedziela, 8 września 2019 r.


1. W piątek, 13 września, kolejne nabożeństwo fatimskie, jak zwykle, o godz. 19.00. We wrześniu po godz. 20.00 robi się już ciemno, więc przynieśmy lampiony i świece do procesji.

2. Trwają zapisy na udział w kursie przedmałżeńskim, który rozpocznie się w naszej parafii 20 września br. o godz. 19.00.

3. Pierwsze w tym roku spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę, 22 września, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00.

4. Bóg zapłać za zaglądanie na stronę internetową parafii. Nasz licznik wskazuje już ponad 56 tysięcy wejść. W międzyczasie pojawiły się na niej nowe zakładki, informacje oraz dużo zdjęć z tegorocznego odpustu na Przemienienie Pańskie i Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę.

5. W zakładkach AKTUALNOŚCI i KONTAKT pojawił się numer konta bankowego naszej parafii, na który można dokonywać wpłat, będących dobrowolnymi ofiarami na rzecz wspólnoty w Makowie: Bank Pekao S.A. I Oddział w Skierniewicach 94 1240 3321 1111 0000 2854 2805.

6. W sobotę, 14 września, odbędzie się we Włocławku wielka ogólnopolska modlitwa: Polska pod Krzyżem. Informacje na jej temat można znaleźć na stronie: www.polskapodkrzyzem.pl
Wyjazd na włocławskie lotnisko Kruszyn organizuje działające przy parafii św. Jakuba w Skierniewicach Biuro Radia Maryja i są jeszcze miejsca. Wyjazd ze Skierniewic o godz. 06.30.

7. W minionym tygodniu zmarł + Jan Gradowski. Pomódlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

niedziela, 1 września 2019 r.


1. W najbliższy piątek, 6 września, przypada kolejny I piątek miesiąca. Od 15.00 okazja do spowiedzi i modlitwy przed wystawionym do adoracji Najświętszym Sakramentem.

2. Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński, organizowany przez nasza parafię z myślą o narzeczonych przygotowujących się do zawarcia małżeństwa sakramentalnego. Pierwsze spotkanie w piątek, 20 września, o godz. 19.00. Pary zainteresowane udziałem w kursie prosimy o zgłaszanie się już od dziś bezpośrednio lub telefonicznie.

3. Zdecydowana większość spotkań kursu przedmałżeńskiego odbywać się będzie w odremontowanych pomieszczeniach, znajdujących się między plebanią a garażami. Pomieszczenia te zostały powiększone, dostosowane do aktualnych standardów i z pewnością będą bardzo dobrze służyły grupom parafialnym istniejącym i wciąż powstającym w naszej wspólnocie.

4. W nawiązaniu do inwestycji poczynionych w ostatnim czasie w naszej parafii dla dobra Parafian informujemy, że zakończyły się już prace brukarskie, polegające na położeniu kostki na cmentarzu parafialnym w starej części, począwszy od wejścia na cmentarz, idąc w kierunku grobu żołnierskiego, a później od grobu żołnierskiego do alejki głównej. Koszt inwestycji: 47 800 złotych. Środki na inwestycję: z opłat wiernych parafii Maków i osób spoza makowskiej parafii, składanych w kancelarii z racji pobieranego przez zarządcę cmentarza tzw. pokładnego oraz z sum stanowiących 10 procent od kosztów stawiania pomników grobowych na cmentarzu parafialnym w Makowie.

5. Zakończyły się także prace budowlane, będące remontem kapitalnym sali katechetycznej, przeprowadzone wewnątrz budynku przy plebanii, wraz z elewacją od strony ul. Brzosty i z najbliższym otoczeniem. Koszt inwestycji: 105 960 złotych. Środki na inwestycję: ofiary złożone przez Parafian przy okazji tegorocznej wizyty duszpasterskiej – Kolędy (41 710 złotych). Brakujące 64 250 złotych – od ewentualnych sponsorów, firm lub osób prywatnych + ofiary składane na „tacę inwestycyjną”. Już dziś dziękujemy wszystkim potencjalnym ofiarodawcom.

6. Bardzo dziękuję Panu Arturowi Foks z Woli Makowskiej i jego firmie za profesjonalne wykonanie obu inwestycji. Efekt pracy robi wrażenie, cieszy oko i raduje serce. Bóg zapłać za solidność i rzetelność pracy, a także za ufundowanie rzutnika multimedialnego jako część nowego wyposażenia sali. Po Mszy zapraszam Parafian do zobaczenia salki w aktualnym stanie.

7. W związku z kosztami związanymi z gruntownym remontem wymienionych powyżej pomieszczeń bardzo serdecznie proszę Parafian o wsparcie finansowe, tym bardziej, że brakuje jeszcze w nich niezbędnego wyposażenia. Wraz z Radnymi Parafialnej Rady Ekonomicznej postanowiliśmy, że co dwa miesiące jedna z niedzielnych zbiórek na tacę będzie „tacą inwestycyjną”, z przeznaczeniem na pokrycie kosztów już poniesionych oraz na realizację prac zaplanowanych i planowanych w przyszłości.

8. Pierwsza „taca inwestycyjna” zostanie zebrana w niedzielę, 22 września. Już dziś dziękujemy za zrozumienie i ofiarność.

9. W tym tygodniu spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Zapraszamy osoby wchodzące w skład tej Rady na plebanię, w najbliższy piątek, 6 września. Początek obrad o godz. 19.00.

10. W przyszłą niedzielę, 8 września, na zakończenie Mszy św. o godz. 10.30 ks. Jakub poświęci tornistry i przybory szkolne.


niedziela, 25 sierpień 2019 r.


1. Jutro, 26 sierpnia, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. w porządku niedzielnym, czyli o godz. 7.00, 9.00, 11.00 oraz 17.00.

2. Zbliżamy się powoli do końca wakacji, dlatego w piątek, 30 sierpnia, od godz. 15.00 spowiedź dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

3. Od 1 września powracamy do zwyczajnego porządku Mszy świętych niedzielnych. Msze w przyszłą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 oraz o 17.00.

4. W przyszłą niedzielę, 1 września, po Sumie o godz. 12.00 modlitwa o powołania i procesja eucharystyczna.

5. Zapraszam Panów Radnych Parafialnej Rady Ekonomicznej na spotkanie w najbliższą środę, 28 sierpnia, na godz. 18.30.

6. W zakrystii można nabyć nową wersję albumu z wizyty Jana Pawła II w Łowiczu (20 złotych) oraz kalendarz diecezjalny na rok 2020 (4 złote).

7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb + Marianny ŚWIDEREK. Jutro pogrzeb + Genowefy CYBULA. Pomódlmy się w intencji tych zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…


niedziela, 18 sierpień 2019 r.


1. Kwiaty w kościele są darem od pewnego ofiarodawcy ufundowane w intencji błagalnej o opiekę Matki Bożej dla dzieci i całej Rodziny. Bóg zapłać za udekorowanie kościoła.

2. Pojutrze, we wtorek, 20 sierpnia, parafialny dzień modlitwy w intencji powołań według następującego porządku:

15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu
15.00 – 16.30 – osobista adoracja Pana Jezusa w ciszy
16.30 – modlitwa wspólnotowa w intencji powołań
17.00 – Msza św.

3. W czwartek, 22 sierpnia, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Msze św. tego dnia rano, o godz. 7.00 i 7.30.

4. W zakrystii są do nabycia albumy o wizycie św. Jana Pawła II w Łowiczu. Cena albumu – 20 złotych.


niedziela, 11 sierpień 2019 r.


1. Bóg zapłać za bardzo liczny udział Parafian i Gości w sumie odpustowej o godz. 11.00 w miniony wtorek.

2. Bóg zapłać za obecność podczas powitania pielgrzymów wchodzących do Makowa. Fakt, że było nas nieporównywalnie więcej, niż rok temu, zauważyliśmy nie tylko my sami,
ale także ksiądz biskup Andrzej Franciszek Dziuba, przewodnik ŁPPM na Jasną Górę – ks. Tomasz Stępniak i bardzo wielu pątników.

3. Pojutrze, we wtorek, 13 sierpnia, Nabożeństwo fatimskie. Początek naszej wspólnej modlitwy o godz. 19.00.

4. W czwartek, 15 sierpnia, przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku niedzielnego, o godz. 07.00, 09.00, 11.00 i 17.00.

5. W czwartek, 15 sierpnia, podczas Mszy św. o godz. 11.00, coroczne dziękczynienie za plony, czyli tradycyjne Dożynki.

6. W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w czwartek kancelaria parafialna będzie zamknięta.

7. Już dziś informujemy, że we wtorek, 20 sierpnia, odbędzie się w naszej parafii modlitwa w intencji powołań.
Rozpocznie się ona o godz. 15.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i adoracją w ciszy, a zakończy Mszą św. o godz. 17.00.
Prosimy o zarezerwowanie sobie tego czasu i włączenie się w modlitwę.
Szczegółowy plan naszej modlitwy zostanie podany za tydzień.

niedziela, 04 sierpień 2019 r.


1. We wtorek, 6 sierpnia, odpust parafialny. Msze św. o godz. 07.00, 09.00, 11.00 oraz Msza popołudniowa o godz. 16.00.

2. Zapraszamy jak najwięcej Parafian zwłaszcza na godz. 11.00. Sumę odpustową odprawi i homilię wygłosi ks. kan. Brunon Dąbrowski, a procesji przewodniczyć będzie proboszcz parafii w Godzianowie, nasz parafianin, ks. Krzysztof Wasiak.

3. Również we wtorek, 6 sierpnia, mniej więcej od godz. 16.00, po raz 24. gościć będziemy w naszej parafii pielgrzymów ŁPPM. Przyjmijmy pątników z wielką chrześcijańską życzliwością. Już dziś jako duszpasterze dziękujemy Parafianom za otwartość waszych serc i domów, każdą pomoc, poczęstunek i nocleg, udzielane pielgrzymującym na Jasną Górę.

4. Przybycie pielgrzymów na odpoczynek w Woli Makowskiej przewidywane jest około godz. 16.15.

5. Powitanie pielgrzymów w Makowie, przy krzyżu u zbiegu ul. Akacjowej i ul. Klonowej około godz. 17.15 – 17.30.

6. Z racji odpustu i przybycia pielgrzymki kancelaria parafialna we wtorek nie będzie czynna.

7. W środę, 7 sierpnia, pielgrzymkowa Msza św. o godz. 07.00, w makowskim amfiteatrze.

8. W Gościu Łowickim artykuł o Różańcu Rodziców w Makowie.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Krzysztofa Jóźwiaka. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

niedziela, 28 lipca 2019 r.


1. We wtorek, 30 lipca, zapowiadany wyjazd pielgrzymkowy do Niepokalanowa, Szymanowa i Miedniewic. Zbiórka o godz. 7.45 na parkingu koło gimnazjum. Wyjazd autokarem o godz. 8.00. Koszt wyjazdu – 15 zł.

2. W środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli. O godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek msze święte rano o godzinie 7.00 i 7.30.

4. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca sierpnia. Już od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. Osoby wyspowiadane zachęcamy do pozostania na Mszy św. o godz. 16.30 i przyjęcia Komunii Świętej pierwszopiątkowej. Po Mszy św. o godz. 17.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 procesja z Najświętszym Sakramentem.

6. Zbliżamy się do dnia odpustu parafialnego w Przemienienie Pańskie. Z racji przybycia do naszej parafii pielgrzymów Msza św. popołudniowa zostanie odprawiona o godzinę wcześniej, czyli o godz. 16.00. Msze przed południem o godz. 7.00 i 9.00, natomiast główna Msza Św. odpustowa połączona z procesją eucharystyczną o godz. 11.00. Zapraszamy zwłaszcza na godz. 11.00 tym bardziej, że – zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią – Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. kan. Brunon Dąbrowski, długoletni proboszcz makowskiej parafii.

7. Zachęcamy do udziału w Łowickiej Pieszej Pielgrzymce Młodzieżowej na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia. Zapisy u Przewodnika Grupy Fioletowej – ks. Rafała Babickiego, proboszcza parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach. Spotkanie organizacyjne grupy fioletowej w niedzielę 4 sierpnia o godzinie 17.00 w parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach.

8. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Głównej w Makowie za kwiaty przy tabernakulum ofiarowane do naszej świątyni.

9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: + Kazimierza MARKOWICZA i + Karoliny MACIEJAK. Jutro pogrzeb + Janiny SMOLAREK. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

niedziela, 21 lipca 2019 r.


1. W poniedziałek święto św. Marii Magdaleny.

2. We wtorek święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy. Msze święte o godzinie 7.00 i 7.30.

3. W środę wspomnienie św. Kingi. O godzinie 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek święto św. Jakuba Apostoła. To również dzień kierowców pojazdów mechanicznych. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.30 zostanie w kościele odmówiona modlitwa do świętego Krzysztofa, a po niej nastąpi poświęcenie pojazdów. Porządek poświęcenia – najpierw kapłan poświęci samochody znajdujące się na parkingu za kościołem, potem na parkingu przy przedszkolu, a na końcu te na parkingu przy gimnazjum.

5. W piątek wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy zatem w modlitwach o naszych rodzicach, dziadkach oraz emerytach. O godzinie 17.30 koronka do Miłosierdzia Bożego.

6. We wtorek Kancelaria nie będzie czynna.

7. Zachęcamy do udziału w wyjeździe pielgrzymkowym do Niepokalanowa, Szymanowa i Miedniewic w dniu 30 lipca. Są jeszcze wolne miejsca.

8. Wielkimi krokami zbliża się XXIV Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia 2019 roku pod hasłem BÓG JEST MIŁOŚCIĄ. Zapisy on-line na stronie pielgrzymki www.lppm.pl. Od 26 lipca zapisy u Przewodnika Grupy Fioletowej – księdza Rafała Babickiego, proboszcza parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach. Spotkanie organizacyjne dla grupy fioletowej w niedzielę 4 sierpnia o godzinie 17.00 w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach. Zachęcamy do wyruszenia na pielgrzymkowy szlak do Tronu Królowej Polski.

niedziela, 14 lipca 2019 r.


1. Zapraszamy do modlitwy: w środy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00 oraz w piątki Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30.

2. We wtorek, 16 lipca, liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej.

3. Na dzień 30 lipca (wtorek) planujemy zorganizować wyjazd pielgrzymkowy autokarem do Niepokalanowa, Szymanowa i Miedniewic. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się już od tej niedzieli u ks. Jakuba.

4. W miniony czwartek odbył się pogrzeb + Stanisławy Starzec. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

niedziela, 07 lipca 2019 r.


1. Jutro wyjazd dzieci i młodzieży naszej parafii na wakacyjny wypoczynek w Białym Dunajcu. Msza św. dla wyjeżdżających o godz. 7.00, a bezpośrednio po niej odjazd autokarem.

2. W najbliższą sobotę przypada 13 dzień lipca. Zapraszamy na godz. 19.00 na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie.

3. Za tydzień rozpoczną się na starym cmentarzu zapowiadane już wcześniej prace związane z położeniem kostki.

4. Również w tym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do naszej makowskiej świątyni. Tym razem dziękujemy za piękne żółte kalie.

5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Teresę Blus. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

niedziela, 30 czerwca 2019 r.


1. Ponieważ rozpoczynają się wakacje proszę wziąć pod uwagę fakt, że nie będzie możliwości korzystania z sakramentu pokuty i pojednania podczas sprawowania Mszy świętych.

2. Możliwość skorzystania ze spowiedzi w dni powszednie na pół godziny przed pierwszą sprawowaną w danym dniu Mszą.

3. W dniu 5 lipca, przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano w godzinach 10.00 – 11.30 i po południu w godzinach 15.00 – 16.30. Nie będzie spowiedzi w czasie Mszy. Pierwsza Msza św. o godz. 16.30 i bezpośrednio po niej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W przyszłą niedzielę, 7 lipca, po Mszy świętej o godz. 11.00 procesja eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli lipca.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Stolicy Apostolskiej w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zebraliśmy w tym roku na świętopietrze łączną kwotę 795 złotych.

6. Bóg zapłać za dar od młodzieży bierzmowanej w tym roku, w postaci kompletu 8 nowych tomów lekcjonarzy z czytaniami na każdy dzień roku liturgicznego.

7. W ostatnich tygodniach na terenie naszego parafialnego cmentarza w Makowie dochodzi do umyślnego niszczenia grobów. Sprawy te zostały już zgłoszone na Policję. Prosimy wszystkich Parafian o wzmożoną czujność, a osoby posiadające jakąś wiedzę odnośnie do dokonywanych dewastacji o kontakt.

8. Pomódlmy się za + Mariusza KOZIEŁ. Wieczny odpoczynek…

niedziela, 23 czerwca 2019 r.


1. Jeszcze raz wielkie Bóg zapłać wszystkim Parafianom, dzięki którym Boże Ciało w Makowie było uroczystym wydarzeniem przeżytym w duchu czci dla Najświętszego Sakramentu.

2. W czwartek, 27 czerwca, obchodzić będziemy zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 z procesją eucharystyczną oraz poświęceniem wianków.

3. W piątek, 28 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 16.30, 17.00, 18.00 i 18.40.

4. W sobotę, 29 czerwca, Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę tradycyjnie przekazane zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej w ramach tzw. świętopietrza.

5. Od przyszłej niedzieli, 30 czerwca, niedzielne Msze św. będą sprawowane według porządku wakacyjnego, czyli o godz. 7.00, 9.00, Suma o godz. 11.00, a Msza popołudniowa o godz. 17.00.

6. W nawiązaniu do próśb arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, i wszystkich biskupów obecnych na 383 zebraniu plenarnym KEP, w obliczu aktów nienawiści wobec katolików w Polsce, po każdej Mszy świętej śpiewamy dziś suplikację: Święty Boże, Święty Mocny jako publiczne przebłaganie Boga za popełniane ostatnio w naszym kraju profanacje i świętokradztwa.

niedziela, 16 czerwca 2019 r.


1. W najbliższy czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. rano o godz. 07.00 i 09.00. Suma (z rocznicą I Komunii Świętej) o godz. 12.00 i zaraz po niej procesja eucharystyczna ulicami: Kasztanową, Kwiatową, Jarzębinową, Kolejową i Główną, a Msza po południu o godz. 17.00 z nabożeństwem czerwcowym.

2. Ze względu na procesję Bożego Ciała i inne okoliczności (np. procesję po cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych i procesję z kościoła na cmentarz dnia 2 listopada) zakupione zostało dla naszej parafii nowe nagłośnienie (2700 złotych).

3. W Boże Ciało, na koniec Mszy św. o godz. 12.00, poświęcony zostanie zakupiony nowy, haftowany baldachim, który po raz pierwszy użyjemy podczas tegorocznej procesji (3900 złotych).

4. Zapraszamy wszystkich Parafian do licznego i czynnego uczestnictwa w procesji Bożego Ciała. Zaopatrzyliśmy się w kilkaset książeczek z 30 pieśniami na Boże Ciało, a więc każdy z wiernych będzie mógł przeżyć to jedyne w roku wydarzenie w chrześcijańskim duchu modlitewnym.

Ołtarz 1 – ul. Kwiatowa 2 (Dom Charbela)
Ołtarz 2 – ul. Jarzębinowa 12 (Mieszkańcy)
Ołtarz 3 – ul. Kolejowa, przy krzyżu (Wola Makowska)
Ołtarz 4 – ul. Głównia, przy przedszkolu (Różaniec Rodziców)

5. Za tydzień, 23 czerwca, na Sumie o godz. 12.00 Msza Święta prymicyjna ks. neoprezbitera Tomasza Szcześniaka.

6. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30 i w niedziele po Mszy św. popołudniowej, o godz. 18.00.

7. W minionym tygodniu zmarł + Andrzej Seliga ze Słomkowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

niedziela, 9 czerwca 2019 r.


1. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze przed południem o godz. 7.00 i 9.00. Msza św. popołudniowa o godz. 17.00.

2. W czwartek nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00.

3. W sobotę, 15 czerwca, pielgrzymka dzieci rocznicowych do sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie. Zbiórka na parkingu między plebanią a gimnazjum o godz. 06.00.

4. W sobotę, 15 czerwca, w Makowie, spotkanie ministrantów z naszej parafii i parafii Lipce Reymontowskie.

5. Ze względu na wyjazd pielgrzymkowy dzieci oraz spotkanie ministrantów w najbliższą sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna. Zapraszamy we wtorek i czwartek (18.00 – 19.00).

6. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, na Mszy św. o godz. 12.00 dokona się oficjalne powołanie Rady Duszpasterskiej.

7. Suma w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w czwartek, 20 czerwca, o godz. 12.00, a bezpośrednio po niej procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy ulicą Kasztanową, Kwiatową, Jarzębinową, Kolejową i Główną.

8. Bóg zapłać tegorocznym dzieciom komunijnym i rodzicom za piękny dar dla naszego kościoła w postaci białych obrusów na ołtarze główne. Do nich dokupiliśmy 2 obrusy kremowe.

9. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30 i w niedziele po Mszy św. popołudniowej, o godz. 18.00.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Henryka Marat i + Sławomira Milczarka. Jutro (o godz. 12.00) pożegnamy + Janinę Piencek, a we wtorek (o godz. 11.00) + Julię Strożek.

niedziela, 2 czerwca 2019 r.


1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym w naszej świątyni w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedziele o godz. 18.00.

2. W najbliższy piątek, 7 czerwca, I piątek miesiąca. Od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po pierwszej Mszy św. nabożeństwo czerwcowe – wyjątkowo pół godziny wcześniej niż zwykle, czyli o godz. 17.00.

3. W najbliższą niedzielę, 9 czerwca, o godz. 10.30 uroczystość I Komunii Świętej. Z racji I Komunii Świętej Suma w niedzielę za tydzień zostanie odprawiona godzinę później, o godz. 13.00.

4. Spowiedź dzieci przed I Komunią Świętą w pierwszy piątek miesiąca bezpośrednio po nabożeństwie o godz. 19.00.

5. W czerwcu, lipcu i sierpniu chrzty w czasie Mszy św. będą udzielane w ostatnie i drugie niedziele miesiąca. Zachęcamy do planowania chrztów właśnie w czasie niedzielnych Eucharystii.

6. Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała i Krwi Chrystusa dnia 20 czerwca. Zachęcamy wszystkie grupy parafialne do wzięcia czynnego udziału w procesji (chorągwie, poduszki, feretrony, obrazy itp). Bardzo serdeczne zaproszenie do dziewczynek i dziewcząt, by dołączyły do sypiących kwiaty lub idących przed Panem Jezusem. Zgłaszać się można do Pań Katechetek, które po 10 czerwca podadzą funkcje w procesji.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Bożeny Adamiec i + Mariana Wójcika. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

niedziela, 26 maja 2019 r.


1. W najbliższy piątek, 31 maja, o godz. 18.00, Msza w intencji dzieci – od rodziców z Różańca Rodziców – z zawiązaniem Róży św. Wojciecha.

2. W najbliższą sobotę, 1 czerwca, o godz. 10.30, w katedrze w Łowiczu święcenia kapłańskie przyjmie dk Tomasz Szcześniak.

3. Z racji święceń kapłańskich kancelaria parafialna również w tym tygodniu nie będzie czynna w sobotę.

4. Od tego tygodnia sprawy związane z planowanymi pracami kamieniarskimi na cmentarzu i otrzymaniem na nie zgody będą rozpatrywane w kancelarii we wtorki u ks. proboszcza.

5. Od soboty, 1 czerwca, zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwa czerwcowe.

6. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca, na Mszy św. o godz. 12.00 kandydaci na ministrantów otrzymają komże.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu w wysokości 4200 złotych.

9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Stanisława Stania. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

niedziela, 19 maja 2019 r.


1. Jeszcze dziś odbędzie się poświęcenie pól:
Maków, ul. Górska i Malinowa – godz. 15.00
Święte Nowaki Kolonia – godz. 15.00
Święte Laski – godz. 19.00
Wola Makowska Piaski – godz. 19.00 i 19.20
Wola Makowska – godz. 19.40.

2. W tym tygodniu kancelaria parafialna nie będzie czynna w sobotę. Zapraszamy we wtorek lub czwartek (18.00-19.00).

3. Bóg zapłać za nabożeństwa majowe przy kapliczkach, jakie mają miejsce także na Słomkowie. Cieszymy się, że mieszkańcy Makowa Kolonii modlą się od tygodnia również przy drugiej kapliczce (przy skrzyżowaniu ul. Wiosennej z ul. Akacjową).

4. W naszej parafii zawiązała się 6 róża w Różańcu Rodziców. Już dziś zapraszam całą modlitewną rodzinę Różańca Rodziców na Mszę św. w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w piątek, 31 maja, na godz. 18.00. W czasie tej Mszy – podczas której w przeddzień Dnia Dziecka modlić się będziemy właśnie w intencji dzieci – rodzice Róży św. Wojciecha przystąpią już oficjalnie do Różańca Rodziców i wypowiedzą Zawierzenie.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Przekażemy je w całości Wyższemu Seminarium Duchownemu w Łowiczu.

6. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby śp. Jana Sałkowskiego, Moniki Sałkowskiej i Lucyny Danieli Wach. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

niedziela, 12 maja 2019 r.


1. Dziś poświęcenie pól w Makowie Kolonii o godz. 15.00 oraz w Świętem – najpierw Kresy o godz. 15.00, a następnie Nowaki o godz. 15.20. O godz. 19.00 poświęcenie pola w Słomkowie i o tej samej godzinie w Dąbrowicach.

2. W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 9.00 modlić się będziemy o urodzajność pól mieszkańców Makowa, Woli Makowskiej i Świętego. Poświęcenie pól w Makowie, ul. Górska i Malinowa o godz. 15.00; Święte Nowaki Kolonia o godz. 15.00; Święte Laski 1 o godz. 19.00; Święte Laski – o godz. 19.20; Wola Makowska o godz. 19.00.

3. Jutro 13 maja. Z tej racji zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 19.00.

4. Ze względu na nabożeństwo fatimskie nie ma jutro osobnego nabożeństwa majowego, gdyż litania loretańska z nabożeństwa majowego będzie włączona w nabożeństwo fatimskie. Tak więc wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na godz. 19.00.

5. Jako proboszcz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tym osobom, które przyjęły moje zaproszenie do Parafialnej Rady Duszpasterskiej i bardzo gorąco zapraszam na nasze pierwsze spotkanie w piątek, 17 maja, o godz. 19.00, na plebanię.

6. Na starej części cmentarza, przed położeniem kostki, zostały poprowadzone drogą ziemną rury i założone ujęcie wody.

7. Nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 18.00. Jeszcze raz wielkie Bóg zapłać wszystkim modlącym się przy kapliczkach. Cieszę się, że o godz. 19.00 modlicie się w Kolonii Makowie, o 18.00 w Krężcach, a w kościele na nabożeństwie majowym jest coraz więcej wiernych.

niedziela, 5 maja 2019 r.


1. Jeszcze dzisiaj o godz. 15.00 poświęcenie pól w Krężcach i w Makowie, zaś o godz. 19.00 w Makowie, ul. Ogrodowa oraz Zagajna i Główna.

2. Za tydzień, 12 maja, podczas Mszy św. o godz. 09.00 modlić się będziemy o urodzaje pól mieszkańców Słomkowa, Makowa Kolonii, Dąbrowic i Świętego.
* Maków Kolonia – poświęcenie pola o godz. 15.00;
* Święte Kresy i Nowaki – poświęcenie pól o godz. 15.00;
* Słomków – poświęcenie pola o godz. 19.00;
* Dąbrowice – poświęcenie pola o godz. 19.00.

3. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

4. W sobotę, 11 maja, w kościele parafialnym pw. św. Jakuba w Skierniewicach, o godz. 19.00, rozpocznie się XV Diecezjalne Czuwanie Młodzieżowe w intencji powołań. Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają młodzież, która pragnie rozeznać swoją drogę życia oraz wszystkich, którzy pragną pomodlić się o nowe powołania w Kościele. Modlitwie będzie przewodniczył Biskup Łowicki Andrzej Franciszek Dziuba (plakat w gablocie).

5. Jako proboszcz parafii dziękuję wszystkim dwunastu Panom za przystąpienie do Ekonomicznej Rady Parafialnej oraz życzę owocnej współpracy na rzecz dobra duchowego i materialnego parafii pw. św. Wojciecha w Makowie. Przy tej okazji informuję, że pierwszą decyzją Rady była jednomyślna zgoda na położenie kostki na naszym makowskim cmentarzu od wejścia na starą jego część, w alejce skręcającej na lewo i prowadzącej do grobu żołnierskiego żołnierzy Wojska Polskiego.

niedziela, 28 kwietnia 2019 r.


1. Jutro uroczystość św. Wojciecha i zarazem odpust w naszej parafii. Zapraszamy szczególnie na Sumę odpustową, na godz. 12.00, połączoną z procesją eucharystyczną.

2. Jutro o godz. 17.00 Msza św. z udzieleniem bierzmowania. Sakramentu bierzmowania udzieli ponad 100 osobom Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, pasterz diecezji łowickiej.

3. Od środy przez cały miesiąc nabożeństwa majowe. W dzień powszedni zapraszamy na godz. 17.30, natomiast w niedzielę na godz. 18.00, czyli bezpośrednio po Mszy św. popołudniowej.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Osoby chętne do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania zapraszamy do spowiedzi w intencji pierwszo-piątkowej w dni powszednie przed i w trakcie sprawowania Mszy św.

5. Pierwszopiątkowa Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odśpiewana w pierwszy piątek miesiąca na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00.

6. Zapraszamy na pierwszo-piątkową Sumę tym bardziej, że podczas Mszy o godz. 12.00 modlić się również będziemy w intencji wszystkich Strażaków z całej Gminy Maków.

7. Po pięciu kolejnych pierwszych sobotach miesiąca wracamy od maja do października do udziału w nabożeństwie fatimskim, dlatego też 4 maja nie będzie nabożeństwa I soboty.

8. Już dzisiaj zapraszamy na pierwsze nabożeństwo fatimskie na 13 maja, czyli poniedziałek, na godz. 19.00.

9. W niedzielę, 5 maja, na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić o urodzajność pól dla mieszkańców Makowa i Krężc. Tego samego dnia o godz. 15.00 poświęcenie pól w Krężcach i w Makowie, a o godz. 19.00 w Makowie (ul. Ogrodowa oraz Zagajna i Główna).

10. Od najbliższej niedzieli wracamy do krótkiego wystawienia Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 połączonego z modlitwą w intencji powołań i procesją eucharystyczną.

11. Również za tydzień, 5 maja podczas Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się oficjalny obrzęd powołania Ekonomicznej Rady Parafialnej, w skład której wchodzić będzie 12 parafian.

12. Oprócz Ekonomicznej Rady Parafialnej zostanie powołana w naszej parafii także Parafialna Rada Duszpasterska, także złożona z kilkunastu osób świeckich, której zadaniem będzie – pod kierownictwem proboszcza – wspomaganie ks. proboszcza i ks. wikariusza w organizacji życia duszpasterskiego w naszej makowskiej wspólnocie, doradzanie i przedstawianie nowych propozycji oraz pomoc w ich realizacji.

niedziela, 21 kwietnia 2019 r.


1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. w naszej świątyni o godz. 07.00, 09.00, 10.30 i ostatnia o godz. 12.00

2. Ponieważ 23 kwietnia wypada w tym roku w Oktawie Świąt Wielkanocnych, dlatego uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski i naszej makowskiej parafii, zostaje przeniesiona na poniedziałek, 29 kwietnia

3. Już dzisiaj informujemy, że Sumie odpustowej, 29 kwietnia o godz. 12.00 będzie przewodniczył proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie, ks. kan. Piotr Żądło oraz ks. kan. Stanisław Ciąpała, długoletni proboszcz naszej parafii.

4. W dniu odpustu przybędzie do naszej parafii ks. bp Andrzej Franciszek Dziuba, ordynariusz diecezji łowickiej, by podczas Mszy św. o godz. 17.00 udzielić sakramentu bierzmowania

5. Próby kandydatów do bierzmowania odbędą się: we wtorek, 23 kwietnia, o godz. 16.00 i w czwartek, 25 kwietnia, o godz. 19.00 (ta ostatnia razem ze świadkami bierzmowanych). 

6. Spowiedź kandydatów do bierzmowania, świadków i rodzin w piątek, 26 kwietnia, od godz. 18.45.

7. Jako proboszcz parafii składam podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie, a następnie piękne przeżywanie Triduum i Świąt Wielkanocnych w naszej parafii. Nie chcąc pominąć nikogo, w sposób szczególny dziękuję: 

* Ks. Jakubowi z młodzieżą za przygotowanie Ciemnicy, 

* Pani dekoratorce Gabrieli Sumińskiej za profesjonalną pomoc w kwiatowym wystroju kościoła, 

* Panu Mirosławowi Grotkowskiemu za ufundowanie oraz wykonanie grobu i płyty pomnikowej Pana Jezusa, 

* Panu kościelnemu Tomaszowi za wielogodzinną pracę podejmowaną z bardzo wielkim oddaniem, 

* Panom Różańca Rodziców za wielkoczwartkowy obrzęd obmycia nóg, 

* Panom z Asysty Kościelnej, lektorom i ministrantom za liczny udział w Liturgii poszczególnych dni Triduum, 

* Wszystkim lektorom i kantorom za czytania i śpiew, 

* Panu organiście Mieczysławowi i parafialnej scholii za oprawę muzyczną, 

* Strażakom za czuwanie przy Najświętszym Sakramencie, 

* Dzieciom ze szkoły adorującym Najświętszy Sakrament, 

* Panom: Stanisławowi Nowakowi i Marcinowi Nowakowi za ufundowanie paschału z prawdziwego wosku, 

* Dziewczynkom w bieli sypiącym kwiaty w procesji,

* diakonowi Tomaszowi, za całe sześć tygodni praktyki w naszej makowskiej parafii.

8. Publicznie dziękuję wszystkim naszym Paniom Katechetkom i ks. prefektowi Jakubowi za odpowiedzialną postawę i pomoc okazaną młodzieży w czasie zdawania przez nią tegorocznych egzaminów. Czynię to dziś, jako proboszcz, w imieniu własnym i w imieniu wdzięcznych rodziców.


niedziela, 14 kwietnia 2019 r.

1. Zapraszamy na ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Żali, dzisiaj na godz. 16.30.

2. Dzisiejszą Niedzielą Palmową weszliśmy w Wielki Tydzień.

3. Prosimy wziąć pod uwagę, że dzisiaj, jutro, pojutrze i środa są w naszej parafii ostatnimi dniami przed Świętami na to, aby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

4. We wszystkie dni Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz Wielką Sobotę) liturgia będzie się w naszym kościele rozpoczynać o godz. 18.00.

5. W Wielki Czwartek pamiątka Ostatniej Wieczerzy. Msza św. (dziękczynna za ustanowienie przez Pana Jezusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii) z obrzędem obmycia nóg o 18.00.

6. W Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej i adoracja krzyża o 18.00. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone zostaną na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Do jego zachowania zobowiązani są wszyscy wierni między 18 a 60 rokiem życia. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz dwa skromne posiłki w ciągu dnia (por. kan. 1252 Kodeksu Prawa Kanonicznego). Zachęcamy do zachowania postu ścisłego także tych, którzy nie są do niego zobowiązani, lecz chcą w ten sposób wyrazić swe zrozumienie i szacunek dla tajemnicy Męki Jezusa Chrystusa. W praktyce postu ścisłego w Wielki Piątek właściwe jest, by każdy katolik powyżej 14 roku życia powstrzymał się tego dnia od spożywania mięsa.

8. W Wielką Sobotę przynieśmy ze sobą do świątyni na 18.00 świece, aby w ich blasku odnowić przyrzeczenia chrzcielne.

9. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę będzie odbywało się według następującego porządku:

08.00 – 09.00 – w kościele
od 09.00 – Krężce, Dąbrowice, a potem Wola Makowska
od 11.00 – Słomków, a następnie Święte
15.00 – 16.00 – w kościele

10. Począwszy od Wielkiego Czwartku, po zakończeniu Mszy o godz. 18.00 zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy, zaś w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę do adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.

11. Jeszcze raz wielkie Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Wśród kwiatów tych będą też kwiaty zakupione dodatkowo w darze od osób chorych.

12. Już dziś dziękujemy Strażakom za podjęcie czuwania przy Najświętszym Sakramencie w Grobie Pańskim.

13. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 06.00 rozpocznie się Rezurekcja z procesją (3 razy wokół kościoła). Kolejne Msze św. tego dnia o godz. 09.00, 10.30 i 12.00.

14. W Poniedziałek Wielkanocny Msze o godz. 07.00, 09.00, 10.30 i 12.00.

15. W pierwszy i w drugi dzień Świąt nie będzie sprawowana Msza św. o godz. 17.00.

16. W minionym tygodniu pochowaliśmy: + Krystynę KRUPĘ, + Wacława FOKSA i + Dariusza ZATORSKIEGO. W ich intencji módlmy się: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

niedziela, 7 kwietnia 2019 r.

1. Za tydzień Niedziela Palmowa. W czasie wszystkich Mszy św. słuchać będziemy opisu Męki Pańskiej. Podczas Mszy św. o godz. 09.00 i 12.00 Męka Pańska będzie śpiewana.

2. Tradycyjne palmy przygotowuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wraz z lektorami, ministrantami i scholą. Zaopatrzyć się w nie będzie można (przed każdą Mszą św.) przed wejściem do kościoła. Złożone dobrowolne ofiary za palmy przeznaczone zostaną na wakacyjny wyjazd młodzieży na początku lipca.

3. W piątek ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy na nie do kościoła na godz. 17.00. Dziś o 16.30 coniedzielne nabożeństwo Gorzkich Żali.

4. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego:
Dąbrowice, Instytut – 220 złotych,
Maków, ul. Akacjowa – 300 złotych,
Maków, ul. Brzosty – 450 złotych,
Maków, ul. Zagajna – 210 złotych,
Słomków, pozostała część – 570 złotych,
Święte Nowaki, za rzeką – 120 złotych,
Święte Nowaki, Kolonia – 160 złotych.

5. W dniu dzisiejszym spotkanie Rady Parafialnej na plebanii, o godz. 18.00.

6. W minionym tygodniu zmarli: + Krystyna KRUPA (l. 84) – jej pogrzeb w środę, o godz. 14.00, oraz + Dariusz ZATORSKI (l. 48), którego pogrzeb w piątek, także o godz. 14.00.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

niedziela, 31 marca 2019 r.

1. W tym tygodniu, 5 kwietnia, pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Godz. 16.20 – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaraz po niej Msza św., a nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00.

2. W tym tygodniu, 6 kwietnia, pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.00 Msza św. i pierwszo-sobotnie nabożeństwo.

3. Wyjątkowo w pierwszą niedzielę, 7 kwietnia, po Mszy św. o godz. 12.00 kolejne spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.

4. Plan wizyty u chorych z posługą sakramentalną:

Poniedziałek, 1 kwietnia:

od godz. 09.00 Maków Kolonia
od godz. 10.15 Maków, ul. Brzosty
od godz. 11.30 Maków, ul. Główna i Ogrodowa
od godz. 14.00 Krężce, ul. Główna i Leśna

Wtorek, 2 kwietnia:
od godz. 09.45 Słomków, ul. Nad Strugą i Gościniec
od godz. 11.00 Słomków, ul. Źródlana
od godz. 12.00 Słomków, ul. Zarzeczna i Główna

Środa,3 kwietnia:
od godz. 09.00 Święte Nowaki
od godz. 09.30 Święte Laski
od godz. 13.00 Dąbrowice

Piątek, 5 kwietnia:
od godz. 09.00 Wola Makowska

5. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego:

Krężce (całość wsi) – 670 złotych
Maków, ul. Górska i Malinowa – 210 złotych,
Maków, ul. Jarzębinowa i Kolejowa – 400 złotych,
Maków, ul. Kwiatowa – 250 złotych,
Maków – Kolonia, ul. Wiosenna – 560 złotych,
Słomków, ul. Za rzeką – 155 złotych,
Święte Laski (całość wsi) – 360 złotych,
Święte Nowaki (za Lasem) – 350 złotych,
Dąbrowice (od kolei do końca wsi) – 500 złotych,
Dąbrowice (pod lasem) – 275 złotych

6. Już dziś zapraszam panów z Rady Parafialnej na spotkanie w przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, po Mszy św. wieczornej, czyli na godz. 18.00, na plebanię.

7. W minionym tygodniu zmarł + Jerzy SIKORSKI (l. 67). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

niedziela, 24 marca 2019 r.

1. Bóg zapłać uczestnikom całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę (22/23 marca). Dziękujemy tak grupom i wspólnotom parafialnym animującym poszczególne godziny czuwania, jak i wiernym przybyłym indywidualnie na nocne spotkanie z Panem Jezusem. Dziękujemy Panu Wójtowi gminy Maków za oświetlanie okolic kościoła przez całą noc.

2. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego:
Wola Makowska 108 – 30 złotych,
Wola Makowska (całość wsi) – 630 złotych,
Maków, ul. Główna – 500 złotych,
Maków, ul. Ogrodowa – 200 złotych,
Maków, ul. Sportowa i Graniczna – 190 złotych.

3. Jutro w naszej parafii początek rekolekcji wielkopostnych. Słowo Boże będzie głosił wśród nas ks. dr Marian Szymonik z archidiecezji częstochowskiej. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach we wszystkie 3 dni: poniedziałek, wtorek i środę.

4. Porządek rekolekcji na wszystkie trzy dni jest następujący:

08.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
10.00 – Msza św. z nauką dla dzieci
12.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży (i dorosłych)
18.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

5. Ponadto, w środę, ostatniego dnia rekolekcji, dodatkowo:
15.00 – Msza św. z nauką dla chorych oraz udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych

6. Możliwość spowiedzi we wtorek i środę. Księża z dekanatu będą w konfesjonałach już na 15 minut przed każdą Mszą św.

7. W czasie rekolekcji można zgłaszać w zakrystii osoby chore pragnące skorzystać z posługi sakramentalnej w domu. Termin wizyty u zgłoszonych chorych zostanie podany za tydzień.

8. Terminy rozmów młodzieży przed bierzmowaniem:

29 marca (piątek), godz. 19.00
- uczniowie klasy III-a Gimnazjum w Makowie
- uczniowie klasy III-b Gimnazjum w Makowie

1 kwietnia (poniedziałek), godz. 18.30
- uczniowie klasy III-c Gimnazjum w Makowie
- uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Woli Mak.
- uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej – Dąbrowice
- uczniowie z innych szkół

3 kwietnia (środa), godz. 19.00
- uczniowie klasy VIII-a Szkoły Podstawowej w Makowie
- uczniowie klasy VIII-b Szkoły Podstawowej w Makowie

9. W związku z rekolekcjami kancelaria parafialna nie będzie czynna w najbliższy wtorek. Zapraszamy w czwartek od godz. 18.00 – 19.00 albo w sobotę w godz. 11.00 – 12.00.

10. W minionym tygodniu zmarli:
+ Stefania GŁADKA
+ Janina KOWARA
+ Zofia MACIEJAK, pogrzeb jutro o godz. 14.30
+ Włodzimierz JARZĘBSKI, pogrzeb pojutrze o godz. 14.30
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

niedziela, 17 marca 2019 r.

1. Proszę wziąć pod uwagę, że w związku z okresem Wielkiego Postu i okolicznościowych spowiedzi w parafiach dekanatu, w dni powszednie w Makowie będzie czasami tylko jeden ksiądz odprawiający kolejne, zamówione Msze święte, a wówczas nie będzie możliwości skorzystania ze spowiedzi przed Mszą ani w czasie Mszy św. Stąd też prośba o spowiedź wcześniejszą.

2. Droga Krzyżowa w piątki, o godz. 17.00, zaś Gorzkie Żale w niedziele, o godz. 16.30.

3. Bóg zapłać wszystkim osobom, jakie zgłosiły się do czuwania przy Panu Jezusie podczas całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę (22/23 marca). Jej początek o godz. 18.45 nabożeństwem i wprowadzeniem, po których o każdej godzinie będzie modlitwa wspólna, prowadzona przez poszczególne grupy (nie dłużej, niż 30 minut) oraz adoracja w ciszy (pozostałe 30 minut). Zakończenie rano w sobotę, o godz. 07.00 krótką modlitwą i błogosławieństwem.

4. Plan adoracji z zaznaczeniem grup odpowiedzialnych za jej poszczególne godziny przedstawia się następująco:

18.45 – 20.00 – Nabożeństwo wprowadzające w adorację
18.45 – 19.30 Początek adoracji wspólnotowej
19.30 – 20.00 Adoracja indywidualna w ciszy

20.00 – 21.00 – 3 Koła Żywego Różańca z Woli Makowskiej
20.00 – 20.30 Modlitwa animowana przez KŻR
20.30 – 21.00 Adoracja indywidualna w ciszy

21.00 – 22.00 – Koło Żywego Różańca z Makowa
21.00 – 21.30 Modlitwa animowana przez KŻR
21.30 – 22.00 Adoracja indywidualna w ciszy

22.00 – 23.00 – Koło Żywego Różańca z Dąbrowic
22.00 – 22.30 Modlitwa animowana przez KŻR
22.30 – 23.00 Adoracja indywidualna w ciszy

23.00 – 00.00 – Koło Żywego Różańca z Krężc
23.00 – 23.30 Modlitwa animowana przez KŻR
23.30 – 00.00 Adoracja indywidualna w ciszy

00.00 – 01.00 – Różaniec Rodziców
00.00 – 00.30 Modlitwa animowana przez RR
00.30 – 01.00 Adoracja indywidualna w ciszy

01.00 – 02.00 – Liturgiczna Służba Ołtarza
01.00 – 01.30 Modlitwa animowana przez LSO
01.30 – 02.00 Adoracja indywidualna w ciszy

02.00 – 03.00 – Dom Charbela
02.00 – 02.30 Modlitwa animowana przez DCh
02.30 – 03.00 Adoracja indywidualna w ciszy

03.00 – 04.00 – Ks. Proboszcz
03.00 – 03.30 Modlitwa w intencji parafii i parafian
03.30 – 04.00 Adoracja indywidualna w ciszy

04.00 – 05.00 – Różaniec Rodziców
04.00 – 04.30 Modlitwa animowana przez RR
04.30 – 05.00 Adoracja indywidualna w ciszy

05.00 – 06.00 – 2 Koła Żywego Różańca w Świętem (Laski i Nowaki)
05.00 – 05.30 Modlitwa animowana przez KŻR
05.30 – 06.00 Adoracja indywidualna w ciszy

06.00 – 07.00 – Koło Żywego Różańca w Słomkowie
06.00 – 06.30 Modlitwa animowana przez KŻR
06.30 – 07.00 Adoracja indywidualna w ciszy

5. Bóg zapłać za zbierane już ofiary na kwiaty do ciemnicy i grobu Pańskiego. Dziękujemy tym bardziej, że sami nas o tym poinformowaliście, zanim zdążyliśmy Was o to poprosić.

6. Zmarła + Janina BODEK ze Słomkowa. Pogrzeb we wtorek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

niedziela, 10 marca 2019 r.

1. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii alumna VI roku Seminarium w Łowiczu, diakona Tomasza Szczęśniaka, który pochodzi z parafii w Osmolinie. Życzymy mu owocnej duchowo wielkopostnej praktyki duszpasterskiej w naszej wspólnocie.

2. Przypominamy, że nabożeństwa Drogi Krzyżowej, w naszej świątyni w piątki Wielkiego Postu, o godz. 17.00, natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele, o godz. 16.30.

3. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, czyli w poniedziałek, 25 marca, i potrwają do środy, 27 marca, włącznie.

4. W najbliższy wtorek spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (godz. 18.00).

5. Dziękuję przedstawicielom Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży za przygotowanie z ks. Jakubem wymownej w swej symbolice dekoracji wielkopostnej przed głównym ołtarzem.

6. W Ewangelii według św. Jana czytamy, że pewien człowiek imieniem Nikodem przyszedł do Jezusa na rozmowę nocą (por. J 3,1-21). W duchu pobożnych praktyk wielkopostnych chcemy zaprosić Parafian do pójścia w ślady Nikodema i czuwania przy Jezusie podczas nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Na całonocną adorację zapraszamy w piątek, 22 marca, zaraz po ostatniej Mszy św., czyli o godz. 18.45. Zakończenie adoracji w sobotni poranek o godz. 07.00. Grupy parafialne (Koła Żywego Różańca, Różaniec Rodziców, Ministranci, Lektorzy, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Dom Charbela itp.) oraz Parafian z poszczególnych wiosek i ulic w Makowie prosimy o zgłaszanie się do Proboszcza w przeciągu tego tygodnia, abyśmy utworzyli listę grup adorujących w poszczególnych godzinach czuwania.

niedziela, 03 marca 2019 r.

1. W najbliższą środę rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu. Zachęcamy wszystkich Parafian do przeżywania tego czasu w duchu dobrych postanowień, modlitwy, postu i jałmużny.

2. W najbliższą środę, 6 marca, Popielec. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i 9.00 oraz 17.00.

3. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, w każdy piątek Wielkiego Postu, o godz. 17.00.

4. W przyszłą niedzielę, 10 marca, po Mszy św. o godz. 12.00 kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, wraz z rodzicami.

5. W minionym tygodniu zlikwidowaliśmy tablicę nekrologową znajdującą się po lewej stronie bramy głównej, od strony ulicy. Od tego tygodnia nekrologi będę wywieszane na trzech nowych tablicach. Zostaną one zamontowane przy każdym wejściu na plac kościelny, czyli dwie przy furtkach od strony ul. Głównej i jedna przy furtce od strony ul. Kasztanowej.

6. Przełożeni Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu skierowali na wielkopostną praktykę duszpasterską do naszej makowskiej parafii diakona Tomasza Szczęśniaka z roku VI. Przybędzie on do Makowa w sobotę i będzie przebywał u nas aż do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Cieszymy się z tego wyróżnienia dla naszej parafii.

niedziela, 24 lutego 2019 r.

1. W najbliższą środę, 27 lutego, modlić się będziemy o nowe powołania do kapłaństwa i do życia zakonnego w naszej diecezji. Zapraszamy zatem Parafian do wspólnej modlitwy:

godz. 16.30
Nieszpory o Najświętszym Sakramencie

godz. 17.00
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Msza Święta koncelebrowana

godz. 17.45
Modlitwa w intencji powołań przed Najświętszym Sakramentem

2. W najbliższy piątek, 1 marca, kolejny I piątek miesiąca.

godz. 15.30
Wystawienie Najświętszego Sakramentu
Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz spowiedź

godz. 16.30
Msza Święta koncelebrowana

godz. 17.00
Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

3. W najbliższą sobotę, 2 marca, kolejna I sobota miesiąca.

godz. 17.00
Msza św.

godz. 17.30
Nabożeństwo I soboty miesiąca

godz. 18.15
Msza św.

4. Plan Wizyty Duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

poniedziałek – 25 lutego

09.00 – 16.00
Maków, ul. Jarzębinowa 43 – do końca

09.00 – 11.00
Maków, ul. Główna 35 – 15


wtorek – 26 lutego

09.00 – 16.00
Maków, ul. Kapkaz 186 – 146

09.00 – 14.00
Maków, ul. Górska 2 – 17


środa – 27 lutego

12.00 – 14.00
Maków, ul. Ogrodowa 1 – 9b

09.00 – 16.00
Maków, ul. Górska 18 – 42


czwartek – 28 lutego

09.00 – 16.00
Maków, ul. Ogrodowa 11 – 32

09.00 – 16.00
Maków, ul. Górska 44 – do końca


poniedziałek – 4 marca

09.00 – 16.00
Maków, ul. Ogrodowa 34 – do końca

09.00 – 11.00
Maków, ul. Główna 13 – 7
Maków, ul. Kolejowa

niedziela, 17 lutego 2019 r.


1. Cieszymy się z coraz liczniejszego udziału wiernych parafian w środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00 i piątkowej Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy również w tym tygodniu.

2. Plan Wizyty Duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

poniedziałek – 18 lutego

09.00 – 16.00
Maków, ul. Główna 147 – 123 i ul. Sosnowa


wtorek – 19 lutego

08.30 – 16.00
Święte Nowaki (Kresy) 48 – 28a


środa – 20 lutego

09.00 – 13.00
Święte Laski (Łuby) 62 – 48


czwartek – 21 lutego

08.30 – 16.00
Święte Nowaki Szkoła i (Kresy) 20 – 25a


piątek – 22 lutego

09.00 – 13.00
Maków, ul. Główna 119 – 77


sobota – 23 lutego

09.00 – 13.00
Maków, ul. Główna 73 – 37


poniedziałek – 25 lutego

09.00 – 16.00
Maków, ul. Jarzębinowa 43 – do końca

09.00 – 11.00
Maków, ul. Główna 35 – 15


niedziela, 10 lutego 2019 r.


1. Jutro Światowy Dzień Chorego i wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Zapraszamy do modlitwy w intencji chorych i dziękujemy za ofiary na leczenie naszego parafianina, pana Macieja Łuczywka z Woli Makowskiej.

2. Plan Wizyty Duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

poniedziałek – 11 lutego

09.00 – 16.00
Maków, ul. Główna 124 – 174


wtorek – 12 lutego

09.00 – 16.00
Święte, od Płyćwia 58 – do Święte Nowaki 61

09.00 – 16.00
Święte Nowaki, od numeru 79 do numeru 62


środa – 13 lutego

09.00 – 16.00
Święte Laski (Górka) 10 i 11
Święte Nowaki (Po szosie) 53 – 20a

09.00 – 13.00
Święte Laski (Górka) 1 – 9


piątek – 15 lutego

09.00 – 13.00
Święte Nowaki (Kolonia) 1a – 13

09.00 – 16.00
Święte Nowaki (Kolonia) 14 – 88a (Za rzeką)


sobota – 16 lutego

09.00 – 16.00
Święte Laski od numeru 21 – 44 (Łuby)

09.00 – 16.00
Święte Laski (Łuby) 62 – 44b


poniedziałek – 18 lutego

09.00 – 16.00
Maków, ul. Jarzębinowa 43 – do końca

09.00 – 13.00
Maków, ul. Główna 147 – 123


wtorek – 19 lutego

08.30 – 16.00
Święte Nowaki (Kresy) 48 – 28a

08.30 – 16.00
Święte Nowaki Szkoła i (Kresy) 20 – 25a


3. Módlmy się za zmarłych: + Mariusza Tarnowskiego i + Józefa Wojszcz (pogrzeb jutro o godz. 13.00). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…


niedziela, 03 lutego 2019 r.


1. We wtorek, 5 lutego, sprawowana będzie kolejna Dekanalna Msza św. w intencji powołań. Tym razem modlić się będziemy w kościele w Lipcach Reymontowskich, o godz. 19.30.

2. W czwartek, 7 lutego, o godz. 18.00, odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania.

3. W najbliższą niedzielę, 10 lutego, po Mszy św. o godz. 12.00 kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej oraz ich rodziców.

4. W przyszłą niedzielę, 10 lutego, w przeddzień Światowego Dnia Chorych, po każdej Mszy będziemy mogli swymi ofiarami wesprzeć leczenie naszego parafianina, pana Macieja Łuczywka z Woli Makowskiej. Już dzisiaj składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność, jaką okażemy przy wyjściu z kościoła, zaopatrując się w ciasta upieczone w tym celu przez osoby dobrej woli z Woli Makowskiej.

5. W tym tygodniu Kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek od godz. 18.00 – 19.00.

6. W minionym tygodniu zmarła + Zofia Zarębska. Pogrzeb we wtorek, o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

7. Plan Wizyty Duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

poniedziałek – 4 lutego

09.00 – 15.00
Słomków, ul. Źródlana od numeru 1 razem z ul. Podgajną

09.00 – 16.00
Maków, ul. Zagajna 2 – 42


wtorek – 5 lutego

14.00 – 17.00
Maków, ul. Kasztanowa 2 – 18

09.00 – 16.00
Maków, ul. Kwiatowa 3 – 21


środa – 6 lutego

12.00 – 16.00
Maków, ul. Kasztanowa od 20 do końca

09.00 – 13.00
Maków, ul. Kwiatowa 23 – 35

13.00 – 16.00
Maków, ul. Malinowa, począwszy od numeru 1


czwartek – 7 lutego

09.00 – 16.00
Maków, ul. Główna 28 – 88 – numery parzyste


piątek – 8 lutego

13.30 – 16.00
Maków, ul. Główna 90 – 122 – numery parzyste

09.00 – 16.00
Maków, ul. Jarzębinowa 3 – 22


sobota – 9 lutego

08.30 – 16.00
Osiedle Zwierzyniec, począwszy od numeru 1

09.00 – 16.00
Maków, ul. Jarzębinowa 23 – 44


poniedziałek – 11 lutego

09.00 – 16.00
Maków, ul. Główna 124 – 174 – numery parzyste


niedziela, 27 stycznia 2019 r.


1. W tym tygodniu, 1 lutego, I piątek miesiąca. Od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, a bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.30 modlitwa Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. W najbliższą sobotę, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Prosimy o przyjście z gromnicami.

3. Podczas sobotniej Mszy św. o godz. 17.00 Akt Zawierzenia złoży kolejnych 20 osób tworzących kolejną – 5 Różę Różańca Rodziców – św. Piotra. Zapraszamy na tę godzinę wszystkich, którzy należą do Różańca Rodziców, Kół Żywego Różańca oraz pozostałych czcicieli Matki Bożej. Zapraszamy tym bardziej, że modlić się będziemy w 70 rocznicę istnienia w naszej parafii Koła Żywego Różańca pw. Matki Bożej Gromnicznej w Woli Makowskiej.

4. Plan Wizyty Duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

poniedziałek – 28 stycznia

09.00 – 16.00
Słomków, ul. Główna 35 – 71

09.00 – 11.00
Maków, ul. Główna 2 – 26 (numery parzyste)


wtorek – 29 stycznia

09.00 – 13.00
Dąbrowice, numery: 208 – 229

09.00 – 16.00
Słomków, ul. Główna 73 – do końca


środa – 30 stycznia

09.00 – 11.30
Słomków, ul. Olszynki 3 – 17

11.30 – 13.00
Słomków, ul. Nad Strugą 4 – 1

13.00 – 16.00
Słomków, ul. Kościelna i Okrężna

12.00 – 16.00
Dąbrowice, numery: 230 – 258


czwartek – 31 stycznia

09.00 – 14.00
Słomków, ul. Za Górą

09.00 – 16.00
Dąbrowice, Instytut 2, 4, 5 i 6


piątek – 1 lutego

09.00 – 11.30
Słomków, ul. Borowiny 1 – 17

11.30 – 13.30
Słomków, ul. Zarzeczna 10 – 2


sobota – 2 lutego

10.30 – 13.00
Dąbrowice, numery: 259 – 269

13.00 – 15.00
Dąbrowice, Instytut 1


poniedziałek – 4 lutego

09.00 – 15.00
Słomków, ul. Źródlana od numeru 1 razem z ul. Podgajną

09.00 – 16.00
Maków, ul. Zagajna 2 – 42


niedziela, 20 stycznia 2019 r.


1. W najbliższą sobotę wyjazd młodzieży na Panama w Rawie Mazowieckiej, czyli na duchowe przeżywanie Światowych Dni Młodzieży w diecezji łowickiej. Zapisy w zakrystii.

2. Już dziś informujemy, że w pierwszą sobotę miesiąca lutego, czyli 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) podczas Mszy św. o godz. 17.00 Akt Zawierzenia złoży kolejnych 20 osób tworzących kolejną – 5 Różę Różańca Rodziców – św. Piotra. Zapraszamy na tę godzinę wszystkich, którzy należą do Różańca Rodziców, Kół Żywego Różańca oraz pozostałych czcicieli Matki Bożej.

3. Plan Kolędy na najbliższy tydzień:

poniedziałek – 21 stycznia

09.00 – 16.00
Maków, ul. Akacjowa 107 – 27

09.00 – 11.00
Maków, ul. Brzosty 15 – 5


wtorek – 22 stycznia

09.00 – 15.00
Maków, ul. Akacjowa 15 – 1

09.00 – 16.00
Dąbrowice 106 – 138


środa – 23 stycznia

09.00 – 16.00
Słomków, ul. Gościniec 71 – 30

12.00 – 16.00
Dąbrowice 174 – 189


czwartek – 24 stycznia

09.00 – 16.00
Słomków, ul. Gościniec 17 – 1
Słomków, ul. Główna 1 – 10

09.00 – 18.00
Dąbrowice 140 – 172


piątek – 25 stycznia

13.30 – 16.00
Dąbrowice 190 – 206


sobota – 26 stycznia

09.00 – 13.00
Słomków, ul. Główna 14 – 34


poniedziałek – 28 stycznia

09.00 – 16.00
Słomków, ul. Główna 35 – 71

09.00 – 11.00
Maków, ul. Główna 2 – 26 - tylko po jednej stronie, czyli numery parzyste


niedziela, 13 stycznia 2019 r.


1. W najbliższy wtorek, 15 stycznia, spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Początek spotkania o godz. 18.00

2. W niedzielę, 20 stycznia, po Mszy o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców. 

3. W związku z trwającą Kolędą kancelaria parafialna będzie nieczynna w soboty. Zapraszamy więc we wtorki i czwartki.

4. W minionym tygodniu zmarła + Halina WÓJT (l. 67). Pogrzeb jutro o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

5. Plan Kolędy na najbliższy tydzień:

poniedziałek – 14 stycznia 

09.00 – 12.00
Krężce, ul. Kręta od skrzyżowania z ul. Sportową do przejazdu kolejowego 17 – 2

12.00 – 16.00
Krężce, ul. Główna 17 – 1


wtorek – 15 stycznia

09.00 – 12.00
Krężce, ul. Strażacka 7 – 2
Krężce, ul. Źródlana 24 – 6

12.00 – 15.00
Krężce, ul. Główna 23 – 39

09.00 – 16.00
Dąbrowice 1 – 55

 
środa – 16 stycznia

12.00 – 16.00
Maków, ul. Brzosty 81 – 49


czwartek – 17 stycznia 

09.00 – 16.00
Krężce
, ul. Główna 41 – 81

09.00 – 16.00
Dąbrowice 58 – aż do torów


piątek – 18 stycznia

09.00 – 14.30
Krężce
, ul. Główna 81 – 105 

14.30 – 16.00
Dąbrowice 270 – 281 

13.00 – 16.00
Maków, ul. Brzosty 47 – 17


sobota – 19 stycznia

09.00 – 11.00
ul. Sportowa 4 -16 

11.00 – 15.00
ul. Graniczna 30 – 4

09.00 – 16.00
Dąbrowice 81 – 107 


poniedziałek – 21 stycznia 

09.00 – 16.00
Maków
, ul. Akacjowa 107 – 27 

09.00 – 11.00
Maków
, ul. Brzosty 15 – 5


niedziela, 06 stycznia 2019 r.1. Przypominamy, że dziś po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się w naszej świątyni koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Maków. Bardzo serdecznie zapraszamy.

2. W środę, 9 stycznia, o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, natomiast w piątek, 11 stycznia, o godz. 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców, planowane na najbliższą niedzielę, odbędzie się, za dwa tygodnie, tj. po Mszy św. o godz. 12.00 20 stycznia.

4. Plan Kolędy na najbliższy tydzień (7 – 12 stycznia):

7 stycznia – poniedziałek

godz. 09.00 – 16.00
Maków Kolonia, ul. Wiosenna, nr: 82 – 13a

godz. 9.00 -11.00
Maków, ul. Brzosty, numery parzyste: 80 – 56


8 stycznia – wtorek

godz. 09.00 – 16.00
Maków Kolonia, ul. Wiosenna, nr: 13a - 32

godz. 09.00 – 16.00
Wola Makowska od Sielc, numery: 33 – 25
Wola Makowska, ul. Zwierzyniecka 26 -18


9 stycznia – środa

godz. 12.00 – 16.00
Maków, ul. Brzosty, numery: 48 – 4


10 stycznia – czwartek

godz. 09.00 – 16.00
Maków Kolonia, ul. Wiosenna, nr: 30 – 1

godz. 09.00 – 16.00
Wola Makowska, ul. Zwierzyniecka 1 – 16


11 stycznia – piątek

godz. 14.00 – 16.00
Maków, ul. Brzosty, numery: 105 – 83

godz. 09.00 – 16.00
Krężce, ul. Leśna 49 – 9


12 stycznia – sobota

godz. 09.00 – 11.00
Krężce, ul. Leśna 10 – 1

godz. 11.00 – 16.00
Krężce, ul. Kręta – od lasu do skrzyżowania ze Sportową

godz. 9.00 – 16.00
Wola Makowska, Ławki, nr 146 – Szkoła


niedziela, 30 grudnia 2018 r.


1. Z racji Święta Świętej Rodziny, wszystkim Rodzinom naszej parafii składamy życzenie, byście stawały się w swych relacjach rodzinnych coraz bardziej podobne do relacji, jakie panowały pomiędzy osobami: Jezusa, Maryi i Józefa. Niechaj w Rodzinach waszych panuje na co dzień wzajemna miłość, wyrozumiałość i zgoda. Niech Rodziny naszej Parafii będą silne Bogiem.

2. Zapraszamy na jutrzejszą Mszę św. w intencji Parafian, na zakończenie Roku Pańskiego 2018, na godz. 17.00.

3. 1 stycznia, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Msze św. w naszej świątyni według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 nie będzie jednak możliwości spowiedzi.

4. 4 stycznia pierwszy piątek miesiąca. Jak co miesiąc, o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, cicha adoracja i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. O godz. 16.30 Msza św. i modlitwa litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 17.15 i 17.45 kolejne dwie Msze św.

5. 5 stycznia pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 i na nabożeństwo pierwszo-sobotnie zaraz po niej. Msza św. z godz. 18.00 rozpocznie się o godz. 18.15.

6. 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, po Mszy św. o godz. 12.00 koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Maków. Bardzo serdecznie zapraszamy.

7. Od środy, 2 stycznia, rozpoczynamy wizytę duszpasterską, której celem duszpasterskim jest wspólna rodzinna modlitwa, zapoznanie się z Parafianami i kapłańskie błogosławieństwo Mieszkańcom odwiedzanych domów i samych mieszkań.

8. Przeżywajmy Kolędę jako wydarzenie duchowe. Prosimy zatem o wcześniejsze przygotowanie: wody święconej, krzyża i świec, umieszczonych na stole przykrytym obrusem, itp.

9. Plan Kolędy na najbliższy tydzień (2-5 stycznia):

2 stycznia – środa

godz. 09.00 – 15.00
Wola Makowska Piaski, numery: 66 – 82

godz. 12.00 – 16.00
Brzosty, numery parzyste: 116 – 86


3 stycznia – czwartek

godz. 09.00 – 16.00
Wola Makowska Piaski, numery: 83 – 108

godz. 09.00 – 16.00
Wola Makowska od Sielc, numery: 65a – 50


4 stycznia – piątek

godz. 09.00 – 13.00
Wola Makowska Piaski, numery: 109 – 121


5 stycznia – sobota

godz. 09.00 – 10.40
Wola Makowska Piaski, numery: 121a – 127

godz. 10.40 – 15.00
Kolonia Maków – Wiosenna, numery: 106 – 82

godz. 09.00 – 15.00
Wola Makowska od Sielc, numery: 50a – 34


niedziela, 23 grudnia 2018 r.


1. Uroczystość Bożego Narodzenia już bardzo blisko. Zostały jeszcze ostatnie Roraty w dniu jutrzejszym o godz. 7.00 oraz wigilijne trwanie w oczekiwaniu na Pasterkę, czyli Mszę św. o północy z poniedziałku na wtorek.

2. Wprawdzie wedle obowiązujących przepisów kościelnych w Wigilię Bożego Narodzenia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, to jednak zachęcamy do zachowania pięknej tradycji postnej w ten szczególny dla nas dzień.

3. W kontekście zachowania postu wigilijnego przypominamy, że Wieczerza Wigilijna jest uroczystym posiłkiem rodzinnym lub wspólnotowym, w czasie którego nie spożywa się alkoholu. Alkohol przy wigilijnym stole to wielkie nieporozumienie i brak zrozumienia dla samej istoty Świąt. Jako chrześcijanie dbajmy o bezalkoholową Wigilię i Święta przeżywane na trzeźwo.

4. Przypominamy, że w Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień Świąt nie ma Mszy popołudniowej o godz. 17.00. Zapraszamy więc do uczestnictwa w Mszach św. w ciągu dnia o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00.

5. W święto św. Szczepana, diakona i pierwszego męczennika, po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się poświęcenia owsa.

6. Informujemy, że wizytę duszpasterską, zwaną tradycyjnie Kolędą, rozpoczniemy w środę, 2 stycznia 2019 roku.

7. Świąteczny Gość Niedzielny, ponad 130 stron, z tekstami na Wigilię w cenie 8 złotych, a świąteczna Niedziela, z obrzędem wieczerzy wigilijnej, śpiewnikiem kolędowym i z CD z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego w cenie 10 złotych.

8. Przed świętami zmarli parafianie + Grażyna TRUSZKIEWICZ, + Stanisław KRAWIEC oraz + Tadeusz BARTOSIEWICZ. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


niedziela, 16 grudnia 2018 r.


1. Wielkie Bóg zapłać za bardzo liczny udział w parafialnych rekolekcjach adwentowych. Czuwajmy nadal i módlmy się, by rozpoczynający się dzisiaj ostatni tydzień Adwentu oraz Święta Bożego Narodzenia przeżywać w stanie łaski uświęcającej.

2. Adwentowe Roraty codziennie o godz. 7.00.

3. W najbliższą środę, 19 grudnia, udamy się z sakramentalną posługą duszpasterską do osób chorych w ich domach, według następującego porządku:

ks. wikariusz – Wola Makowska – od godz. 9.00
ks. wikariusz – Maków Kolonia – od godz. 10.00
ks. wikariusz – Maków – od godz. 11.00
ks. proboszcz – Dąbrowice – od godz. 9.00
ks. proboszcz – Krężce – od godz. 10.15
ks. proboszcz – Święte (Nowaki i Laski) – od godz. 11.15
ks. proboszcz – Słomków – od godz. 12.30

4. Bardzo prosimy Parafian o korzystanie z sakramentu pokuty i pojednania przed 25 grudnia, ponieważ w samą Uroczystość Narodzenia Pańskiego (25 grudnia) i w święto św. Szczepana (26 grudnia) nie będzie spowiedzi w czasie Mszy świętych.

5. Przed kościołem można nabyć pierniki, ozdoby świąteczne i sianko na stół wigilijny rozprowadzane przez ministrantów, scholę oraz młodzież parafialnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary.

6. Uczniowie i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej imienia Księdza Jana Twardowskiego i Gimnazjum świętego Wojciecha w Makowie zapraszają na Jasełka, które odbędą się dzisiaj, o godz. 18.00 w sali gimnastycznej.

7. W minionym tygodniu zmarła + Karolina SZAFRAŃSKA oraz + Stanisław MACHAJ. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


niedziela, 9 grudnia 2018 r.


1. Jutro, pojutrze i w środę kolejny czas łaski w naszej parafii, tym razem z racji rekolekcji adwentowych, które poprowadzi duszpasterz akademicki z Łodzi, ks. dr Przemysław Góra.

2. Dorosłych zapraszamy na Msze o godz. 9.00, 12.00, 18.00.

3. Dzieci zapraszamy na Mszę o godz. 16.00.

4. Młodzież zapraszamy na Mszę o godz. 18.00.

5. Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych we wtorek o godz. 12.00.

6. Spowiedź we wtorek i w środę już na kwadrans przed każdą Mszą św. aż do wyspowiadania wszystkich oczekujących.

7. Od czwartku wracamy do Mszy Roratnich o godz. 7.00.

8. Od dzisiaj można zgłaszać chorych, do których udamy się z posługą sakramentalną w ich domach w środę, 19 grudnia, od godz. 9.00.

9. Na placu przy kościele odbywa się dziś kiermasz pierników i ozdób świątecznych wykonanych przez ministrantów, scholę, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Złożone przez Was ofiary będą przeznaczone na parafialny wyjazd wakacyjny. Za tydzień będzie można nabyć kolejne pierniki, ozdoby i sianko na stół.

10. Gmina Maków zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy, jaki odbędzie się dziś w sali gimnastycznej szkoły podstawowej od godz. 16.00. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.

11. Wczoraj odbył się pogrzeb + Józefa SZCZECHOWICZA, a w czwartek + Tadeusza KOCEMBY. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


niedziela, 2 grudnia 2018 r.


1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Adwent. Zapraszamy do modlitewnego czuwania adwentowego, a zwłaszcza na Roraty. Msze św. roratnie sprawowane są w naszej świątyni codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00.

2. Bardzo dziękujemy panu Dariuszowi Błędowskiemu z Woli Makowskiej za wykonanie drabiny adwentowej, a pani Gabrieli Sumińskiej za wykonanie adwentowych wieńców i dekoracji.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu w wysokości 2500 złotych.

4. W najbliższy czwartek, 6 grudnia, spotkanie kandydatów do bierzmowania, w kościele, o godz. 18.00.

5. W najbliższy piątek, 7 grudnia, przypada I piątek miesiąca. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Od 15.00 spowiadać będzie 3, a potem 2 księży.

6. W najbliższą sobotę, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.

7. Z racji sobotniej uroczystości kancelaria parafialna w sobotę nie będzie czynna.

8. Z wielką radością informujemy, że w naszej parafii zawiązały się dwie kolejne Róże Różańca Rodziców. Tak więc do Róży św. Rity i Róży św. Anny dołącza Róża św. Charbela oraz Róża św. Faustyny. Akt Zawierzenia Róż Rodziców będzie miał miejsce w sobotę, 8 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 17.00.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

10. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii – od poniedziałku, 10 grudnia, do środy, 12 grudnia – poprowadzi w tym roku ks. dr Przemysław Góra z archidiecezji łódzkiej.

11. W zakrystii u pana Tomasza można nabyć świece Caritas na stół wigilijny w cenie 5 złotych (mała) i 15 złotych (duża).

12. Dziś podczas Mszy św. o godz. 17.00 modlić się będziemy w intencji + ks. Tomasza Sikorskiego w 10 rocznicę jego śmierci.


niedziela, 25 listopada 2018 r.


1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które zostaną przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.

2. Bardzo cieszymy się, że coraz więcej osób uczestniczy w środowej nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz w piątkowej Koronce do Bożego Miłosierdzia.
Nowenna w każdą środę o godzinie 17.00.
Koronka w piątki o godzinie 17.30.

3. W piątek Święto św. Andrzeja Apostoła. Tego dnia obchodzi imieniny Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.

4. W sobotę 1 grudnia pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na godzinę 17.00 na Mszę świętą i nabożeństwo czcicieli Matki Bożej, osoby modlące się w Kołach Żywego Różańca oraz w Różańcu Rodziców.

5. W najbliższą sobotę kancelaria będzie nieczynna.

6. Zachęcamy do kupna i lektury prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

7. W tym tygodniu umarł + Edward CIEŚLAK (l. 67). Pogrzeb w poniedziałek w Lipcach Reymontowskich. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…


niedziela, 18 listopada 2018 r.


1. W środę Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Ksiądz Biskup Ordynariusz Andrzej Franciszek Dziuba zaprasza do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za życie i posługę Księdza Biskupa Józefa Zawitkowskiego – biskupa pomocniczego seniora – z racji przypadającej w tym roku 80. rocznicy jego urodzin. Na modlitwę za Jubilata Ksiądz Biskup zaprasza do Bazyliki katedralnej w Łowiczu w najbliższy piątek 23 listopada, na godz. 18.00.

3. W najbliższą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ofiary złożone tego dnia na tacę przeznaczone zostaną na Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu.

4. W imieniu ks. Mirosława dziękuję za ofiarność i przekazanie na rzecz parafii w Krzywym Jeziorze 6727 złotych. Bóg zapłać!

5. Odnośnie do terminów kursów przedmałżeńskich w naszym dekanacie, informujemy, że najbliższy kurs dla narzeczonych rozpocznie się w parafii św. Jakuba w Skierniewicach 4 marca (poniedziałek przed Popielcem) 2019 r. i w parafii Znalezienia Krzyża Świętego w Lipcach Reymontowskich (także w Wielkim Poście 2019). Najbliższy kurs przedmałżeński w naszej parafii planowany jest na początek września przyszłego roku.

6. Przypominamy, że aby przyjąć Komunię św. podczas Mszy trzeba być w stanie łaski uświęcającej i uczestniczyć w całej Mszy św., tzn. od samego jej początku.

7. Przypominamy też, iż pierwszym warunkiem sakramentu pokuty jest rachunek sumienia. Dlatego też bardzo prosimy, aby nie przystępować do spowiedzi „z biegu”, bez uprzedniego przygotowania się do niej.

8. Na stoliku z prasą wyłożone zostały do użytku wiernych – za zgodą księży marianów – książeczki z rachunkiem sumienia, pozyskane z sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Można z nich korzystać, a po skorzystaniu odłożyć z powrotem na ich miejsce tak, aby mogli z nich później skorzystać także kolejni chętni.

9. W piątek odbył się pogrzeb + Mariana MAJKI (l. 86). Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…


niedziela, 11 listopada 2018 r.


1. Bóg zapłać za złożone dziś do puszek ofiary, które przekazujemy w całości na rzecz parafii ks. Mirosława Wąsiewicza w Krzywym Jeziorze na Ukrainie.

2. W tym tygodniu Msze św. będą odprawiane po południu – za wyjątkiem soboty.

3. Na najbliższy wtorek, 13 listopada, zapraszam na spotkanie na plebanii, na godz. 18.00, przedstawicieli Domu Modlitwy św. Charbela.

4. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania intencji na kartkach.

5. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30.

6. Również w piątek, o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

7. Z radością informujemy, że powstało Koło Żywego Różańca w Dąbrowicach.

8. Pomódlmy się za zmarłych w tym tygodniu: + Henryka DUDĘ (l. 68) i Walerię MAJKA (l. 88). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

9. Pomódlmy się także o siły duchowe i fizyczne dla rodziców i całej rodziny zmarłego dwulatka + Antosia MESZKA. Zdrowaś Maryjo…


niedziela, 04 listopada 2018 r.


1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 17.00 inicjuje swą działalność w naszej parafii Różaniec Rodziców. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy jak najwięcej Parafian, a zwłaszcza rodziny.

2. W najbliższy czwartek poranne Msze św. przeniesione są na godziny wieczorne i będą sprawowane o 17.00, 17.30 i 18.00.

3. Wójt Gminy Maków zaprasza mieszkańców Gminy na lokalną uroczystość patriotyczną z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystość odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 listopada, i rozpocznie się o godz. 15.00 Mszą św. w naszej świątyni, sprawowaną w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. kolejne punkty uroczystości odbędą się w sali gimnastycznej. Szczegóły na okolicznościowym plakacie umieszczonym w gablocie.

4. W sam dzień 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, czyli w najbliższą niedzielę, 11 listopada, zostanie odprawiona o godz. 12.00 Msza św. o pomyślne i dobre losy naszej Ojczyzny oraz błogosławieństwo Pana Boga dla wszystkich Polaków.

5. W najbliższą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Mirosława Wąsiewicza z Ukrainy, duszpasterzującego w okolicy pod Odessą, nad Morzem Czarnym. Na wszystkich Mszach św. przybliży nam tamtejszą sytuację i codzienne życie wierzących poza granicami kraju Polaków. Przy wyjściu z kościoła ofiarami wrzucanymi do puszek będziemy mogli konkretnie wesprzeć w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości naszych Rodaków zza wschodniej granicy. Już dziś dziękuję za ten gest miłosierdzia.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Mieczysława KUJAWIAKA (l. 90). Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…


niedziela, 28 października 2018 r.


1. W czwartek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 17.00.
Msza św. na cmentarzu o godz. 12.00, a zaraz po niej procesja między grobami z modlitwą wypominek jednorazowych.

2. W piątek, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
Po Mszy św. popołudniowej przejdziemy procesyjnie na cmentarz, aby tam pomodlić się za dusze czyśćcowe i zmarłych podanych w wypominkach jednorazowych (czytanych po raz drugi).

3. Ponieważ we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przypada pierwszy piątek listopada, dlatego spowiedź z racji I piątku prosimy odbyć w dni wcześniejsze tak, aby w sam piątek móc przystąpić do Komunii św. pierwszopiątkowej. Spowiadać będziemy podczas Mszy św. w tygodniu, a we wtorek i w środę (30 października i 31 października) już od godz. 15.00.

4. W sobotę, 3 listopada, pierwsza sobota miesiąca.Z tej okazji zapraszamy na godz. 17.00 na Mszę św. i nabożeństwo czcicieli Matki Bożej, osoby modlące się w Kołach Żywego Różańca oraz osoby z już powstałych i powstających Róż Różańca Rodziców.

5. Na Mszę św. o godz. 17.00 i nabożeństwo pierwszosobotnie 3 listopada zapraszam wszystkie rodziny, które straciły swych bliskich w ciągu ostatnich 12 miesięcy, (od 1 listopada 2017 r.).
Msza św. o godz. 17.00 będzie bowiem sprawowana właśnie w intencji wszystkich zmarłych z naszej parafii w minionym roku, a po Mszy św. również w intencji tych zmarłych pomodlimy się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem tajemnicami chwalebnymi różańca świętego.

6. W niedzielę za tydzień, 4 listopada, w czasie Mszy o godz. 17.00 zostanie w sposób uroczysty i już oficjalny zainicjowany w naszej parafii Różaniec Rodziców.
Zapraszam jak najwięcej Parafian do tej wspólnej modlitwy, podczas której będzie miał miejsce Akt zawierzenia dzieci w Modlitwie Różańcowej.

7. Również w niedzielę, 4 listopada, po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się zapowiadane spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców z ks. proboszczem.

8. Na stoliku po prawej stronie wchodząc do kościoła wyłożone zostały kolejne wykonane własnoręcznie różańce – tym razem są to prace uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Makowskiej.

9. Zachęcamy do kupna i lektury Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Małego Gościa Niedzielnego.


niedziela, 21 października 2018 r.


1. Dziękując za codzienną modlitwę różańcową przypominam, że Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedziele (oraz w najbliższą sobotę) o godz. 18.00.

2. Dziękuję za wysłuchanie prośby i uczestniczenie we Mszach św. w tygodniu zajmując miejsca w ławkach bliższych ołtarza.

3. Na stolikach po lewej stronie wychodząc z kościoła wyłożone zostały kolejne różańce autorstwa dzieci z naszej parafii.
W tym tygodniu są to prace uczniów Szkoły Podstawowej ze Świętego, uczniów Szkoły Podstawowej w Dąbrowicach oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Słomkowie.

4. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone na ogrzewanie kościoła. W tym tygodniu wpłynęły one od mieszkańców:
 • indywidualnych z ul. Górskiej w Makowie,
 • ul. Brzosty w Makowie,
 • Święte Nowaki – Za Rzeką.

5. W imieniu Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza działającego w Skierniewicach przy parafii św. Jakuba Apostoła zapraszam dzieci i młodzież na zbiórki tego Stowarzyszenia.
Na stronie internetowej www.skauci-europy.pl można znaleźć więcej informacji o Stowarzyszeniu, a na plakacie w naszej gablocie oraz ulotkach podane są: termin spotkań i numer telefonu kontaktowego.

6. Intencje na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie oraz zamieszczone na stronie internetowej: parafiamakow.pl

7. W minioną środę miał miejsce pogrzeb + Franciszka PLACKA (l. 71), a w najbliższy wtorek odbędzie się pogrzeb + Wiesława MOZGI (l. 60).
W intencji tych zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…


niedziela, 14 października 2018 r.

 
1. We wtorek przypada 40 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Z tej racji zapraszamy na Wieczór Papieski poświęcony pamięci św. Jana Pawła II. Początek o godz. 19.30.

2. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym są artykuły o Pielgrzymce Kół Żywego Różańca do Domaniewic; o programie muzyczno-słownym „Wolność krzyżami się mierzy”, w którym udział brali uczniowie szkoły w Makowie przygotowani przez panią Renatę Wójcik; a także o pierwszej Dekanalnej Mszy Świętej w Intencji Powołań, sprawowanej w naszej świątyni przez 13 kapłanów. I właśnie dlatego Gościa Niedzielnego jest w tym tygodniu więcej w naszej parafii. Myślę, że wszystkie egzemplarze „się rozejdą”.

3. Cieszę się bardzo, że po zeszłotygodniowej wizycie w naszej parafii państwa Doroty i Roberta z Różańca Rodziców niemal od razu zawiązała się u nas pierwsza Róża. Odpowiedzialności za nią podjęła się pani Emilia Smolarek, której bardzo dziękuję. Mamy więc kompletną pierwszą Różę, ale ponieważ w tygodniu o możliwość przyłączenia się do tego rodzaju modlitwy pytały kolejne osoby, dlatego chętnych proszę o zgłaszanie się właśnie do pani Emilii bezpośrednio lub telefonicznie: 796 664 708.

4. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zgłaszać zmarłych do całorocznej modlitwy w ich intencji, czyli tzw. Wypominek. Za zmarłych modlić się będziemy w niedziele przed Mszami św. o godz. 9.00 (część pierwsza) i o godz. 12.00 (część druga).

5. U pana kościelnego są jeszcze znicze Caritas (3 zł. za sztukę).

6. Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie świątyni. W tym tygodniu ofiarę na ten cel przekazali mieszkańcy:
 1. z Dąbrowic 141
 2. z Dąbrowic – Pod Lasem
 3. z Makowa – Kolonia
 4. z Dąbrowic – od kolei do końca wsi
 5. z Makowa – ul. Akacjowa
 6. z Makowa – ul. Główna
 7. z Makowa – ul. Górna
 8. z Makowa – ul. Ogrodowa
W sumie na ogrzewanie świątyni dzięki Waszej ofiarności pozyskaliśmy do dnia dzisiejszego 12519 złote.

7. Proszę przyjąć do wiadomości i wziąć sobie mocno do serca, że kontenery wystawione przy naszym makowskim cmentarzu nie są publicznymi śmietnikami. Podrzucanie do nich śmieci ze swych gospodarstw i miejsc pracy jest nieuczciwe i karygodne. Proszę więc tego nie robić i reagować, gdy widzimy, że czyni to ktoś inny – czy to z naszej, czy tym bardziej z innej parafii.

8. Z radością i satysfakcją informuję, że dzięki życzliwości pana Sylwestra Fastyna z Woli Makowskiej istniejemy jako parafia w przestrzeni internetowej. Na chwilę obecną na naszej stronie są dostępne: porządek nabożeństw, intencje, ogłoszenia, galeria, godziny otwarcia kancelarii, dane kontaktowe. Stopniowo będą do nich dołączane kolejne informacje. Zapraszam serdecznie do odwiedzania naszej strony. Jej adres jest łatwy do zapamiętania parafiamakow.pl


(c)2018, Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Liczba odwiedzin strony: 63653
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem