Niedziela, 10 stycznia 2021 – Niedziela Chrztu Pańskiego

1. W sobotę 20 lutego planujemy rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego, o ile będą chętni. Dlatego prosimy chętne pary o jak najszybsze zapisanie się.

2. Jutro rozpoczynamy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Dotychczas mieliśmy nadzieję, że będzie ona mogła przebiegać w sposób tradycyjny. Jednak pandemia nie ustaje i przechodzenie w tym czasie z domu do domu mogłoby być niebezpieczne. Po konsultacji z wieloma parafianami postanowiliśmy, że kolęda będzie miała charakter modlitewnego spotkania w kościele. Za mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości będą odprawiane msze święte. Po Mszy świętej każda rodzina otrzyma indywidualne błogosławieństwo. Na każdej takiej Mszy będzie też poświęcona woda, którą po przyjściu do domu pokropimy mieszkania. Postarajmy się, aby z każdego domu ktoś był. Jest to sytuacja wyjątkowa. Prosimy o zrozumienie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku kolęda będzie mogła się odbywać już normalnie. Jest zwyczaj, że podczas kolędy składamy ofiary na potrzeby parafii. Będzie można je złożyć w podpisanych kopertach na mszach kolędowych. W obecnym roku planujemy wykonać nowe ogrodzenie na cmentarzu. Za wszystkie ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać! Można też dokonać wpłaty na konto parafialne. W nadchodzącym tygodniu Msze kolędowe będą odprawiane wg następującego porządku:

Poniedziałek - 11 stycznia, g. 17.30:
• Święte Nowaki (za lasem), Płyćwia, Święte Nowaki (kolonia) i Święte Nowaki (za rzeką)

Wtorek - 12 stycznia, g. 17.00:
• Święte Nowaki (Kresy) + szkoła i Święte Nowaki (po szosie)

• Środa -13 stycznia, g. 18.00:
• Święte Laski (Łuby) oraz Święte Laski i Nowaki (Górka)

• Czwartek - 14 stycznia, g. 17.00:
• Słomków – ul. Gościniec, Za Górą, Kościelna, Nad Strugą, Olszynki, Borowiny, Okrężna

• Piątek - 15 stycznia, g. 17.30:
• Słomków – ul. Główna, Źródlana, Podgajna, Zarzeczna.

• Sobota - 16 stycznia, g. 9.00:
• Krężce ul. Główna, Źródlana, Strażacka, Kręta oraz Dąbrowice – od nr 270 do 281

• Sobota - 16 stycznia, g. 17.30:
• Krężce ul. Leśna i Sportowa
• Maków ul. Graniczna
• Osiedle Zwierzyniec

• Poniedziałek, 18 stycznia, g. 17.30:
• Dąbrowice – od nr 1 do 150

3. W minionym tygodniu odszedł do wieczności