niedziela, 28 czerwca 2020 r.

1. Jutro uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msze św. rano o godz. 07.00 i 09.00, a wieczorem o 17.00.

2. Tradycyjnie już ofiary składane w jutrzejszą uroczystość na tacę zostaną przekazane na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Dziś, jutro i pojutrze ostatnie nabożeństwa czerwcowe, po Mszy św. o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź. O godz. 16.30 pierwsza Msza św., a zaraz po niej, o godz. 17.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. Zgodnie z dekretem Jego Ekscelencji Biskupa Łowickiego Andrzeja Franciszka Dziuby z dnia 19 czerwca 2020 roku, od 1 lipca 2020, proboszczem parafii pw. św. Wojciecha biskupa i męczennika w Makowie zostanie ks. kan. mgr lic. Tadeusz JAROS – dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Andrzeja i św. Małgorzaty w Dmosinie. Nowy proboszcz makowski będzie zarazem dziekanem dekanatu Skierniewice – św. Jakuba.

6. W związku z dekretem nominacyjnym Biskupa Łowickiego Andrzeja Franciszka Dziuby, z dnia 19 czerwca, na proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach (Widok) i dziekana dekanatu Skierniewice – Najświętszego Serca Pana Jezusa jako proboszcz parafii w Makowie dziękuję Panu Bogu, Księdzu Biskupowi Andrzejowi i Wam za łaskę dwóch lat posługi duszpasterskiej w tej parafii.

7. Wierzę, że przyjmiecie nowego Ks. Proboszcza z taką samą życzliwością i otwartością serca, z jaką przyjmowaliście mnie 2 lata temu. Liturgicznego wprowadzenia ks. dziekana Tadeusza Jarosa w posługiwanie w naszej parafii dokona ks. wicedziekan Janusz Zabłocki, proboszcz parafii w Lipcach Reymontowskich.

8. Liturgiczne wprowadzenie nowego proboszcza odbędzie się w najbliższą niedzielę, 5 lipca, na Mszy św. o godz. 11.00.

9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby:
+ Stanisława ZARĘBSKIEGO z Makowa Kolonii
+ Emilii GOCALSKIEJ ze Świętego

W środę o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb:
+ Marii KRÓL z Makowa (ul. Główna)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…